صفحه اصلی / اخبار / ایتالیا در فولاد ایران سرمایه گذاری می کند

ایتالیا در فولاد ایران سرمایه گذاری می کند

1901

شرکت اس ام اس اینسه ایتالیا اعلام کرد: ۱.۵ میلیارد یورو برای تولید «ورق لوله های فولادی بدون درز» در ایران سرمایه گذاری می کند.

به گزارش تابناک اقتصادی، در جلسه ای که با حضور مهدی کرباسیان رییس هیأت عامل ایمیدرو، دکتر بهرام سبحانی مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان و عبدالمجید شریفی مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران برگزار گردید، شرکت اس ام اس اینسه ایتالیا اعلام کرد: ۱.۵ میلیارد یورو برای تولید «ورق لوله های فولادی بدون درز» در ایران سرمایه گذاری می کند.

به گزارش تابناک اقتصادی، مدیر عامل شرکت اس ام اس اینسه (SMS INNSE) در آستانه سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا پیشنهاد فوق را در دیدار با مهدی کرباسیان رییس هیأت عامل ایمیدرو برای تولید ورق های فولای بدون درز با فناوری بالا ارایه داد.

در این دیدار که بهرام سبحانی مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان و عبدالمجید شریفی مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران نیز حضور داشتند، البرتو برگانته (Alberto Bregante) مدیر عامل این شرکت ایتالیایی از شرایط بین المللی ایجاد شده برای بسط روابط ایران با سایر کشورها به ویژه ایتالیا ابراز خرسندی کرد و اجرای این طرح را زمینه ای برای افزایش همکاری های اقتصادی دو کشور خواند.

طبق تفاهم به عمل آمده طرفین با تأسیس شرکت مشترک، سرمایه گذاری بر روی «طرح تولید ورق لوله های فولادی بدون درز» را به اجرا در می آورند. این ورق ها کاربرد وسیعی در صنعت نفت و گاز به ویژه خطوط انتقال این مواد دارند.
گفتنی است شرکت اس ام اس اینسه ایتالیا در حوزه طراحی و ساخت کارخانه های صنایع فلزی و همچنین تجهیزات کارخانه های ورق های فولادی در ایتالیا و سراسر دنیا فعالیت می کند. این شرکت در سال ۱۹۹۳ در میلان تأسیس شد. هرچند در دهه های پیش از آن، شرکت فوق با نام های دیگر در اختیار شرکت های خصوصی و دولتی ایتالیا قرار داشت.

About مدیر

Check Also

غلتک های کامپوزیتی جایگزینی برای غلتک های چدنی

مارال ساربان زاده، مهندس پروژه های نورد شرکت تیتان در مقاله ای  غلتک های کامپوزیتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *