صفحه اصلی / اخبار / بازار فولاد نیازمند توجه مسئولان

بازار فولاد نیازمند توجه مسئولان

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، صادرات لوله و پروفیل در سال ۹۷ حدود سه برابر سال ۹۶ بوده  به عبارت دیگر در حدود ۷۵۰ هزار تن انواع و اقسام لوله و پروفیل فولادی، به بهایی معادل ۵۰۰ میلیون دلار  رسیده و بخشی از صادرات هم با پول داخلی و ریال به کشور های عراق، افغانستان و پاکستان انجام گرفته است. بخشی از کالای صادراتی هم با توافق تهاتر انجام گرفت. در حقیقت شرکت‌ های فولادی از زمانی که منع صادرات آنها به اروپا اعلام شد بخش بزرگی از صادرات خود را متوقف کردند.

در سمت تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی، عدم تامین مواد اولیه مورد نیاز یکی از مهم ترین مسائل می باشد که تولید کننده را از هدف اصلی یعنی تولید بازمی ‌دارد، مساله دوم نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات است، اگر چه بخش‌ های بسیاری از تولید کنندگان و صادر کنندگان در رشته‌ های مختلف صنعتی و تولیدی به این شیوه معترض هستند اما هم چنان روال به همان منوال سابق است، در شرایطی که تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی تاکید دارند که تولیدات کارخانه‌ های ایرانی مشابهی در منطقه ندارد، سنگ اندازی در مسیر صادرات تبدیل به یکی از معضلاتی شده که هر کدام از آنها به نحوی تلاش در برطرف کردن آن دارند.

با توجه به کاهش ارزش پول ملی، وجود تحریم‌ های ظالمانه، کاهش فروش نفت و کم شدن درآمد های ارزی کشور، افزایش صادرات غیر نفتی علاوه بر سایر دلایل علمی و توجیه اقتصادی، در شرایط آرایش جنگی دشمنان به عنوان یک وظیفه ملی و میهنی بر عهده شرکت ‌های تولیدی و خدماتی بوده و در نهایت به عنوان یکی از مهمترین ارکان توسعه کشور، محرک رونق تولید بوده و سبب توسعه صنایع و کسب و کار های کشور خواهد شد. از این رو در رابطه با بخش تولید لوله و پروفیل فولادی باید مواد اولیه را به قیمت مناسب از داخل تامین شود تا صادرات کالا هم بالتبع با شرایط بهتری انجام شود و این نکته‌ ای است که نیاز به توجه مسئولان دارد.

About مدیر

Check Also

عرفه بهترین موقع برای خودشناسی است/شکستن توهم‌ها مهمترین نشانه دعای عرفه است

عرفه بهترین موقع برای خودشناسی است/شکستن توهم‌ها مهمترین نشانه دعای عرفه است کاظم رجبعلی عضو ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *