صفحه اصلی / اخبار / توافق چهار دستگاه دولتی برای خروج صنعت فولاد از رکود

توافق چهار دستگاه دولتی برای خروج صنعت فولاد از رکود

100

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به اعلام جزئیاتی از پیشنهاد این وزارتخانه برای حل رکود صنعت فولاد پرداخت و گفت: پیشنهاد کرده‌ایم وامی همانند خرید خودرو به صنعت فولاد اختصاص پیدا کند.

 

مهدی کرباسیان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود سه میلیون تن از محصولات واحدهای تولیدی در کارخانجاتفولاد دپو است، اظهار داشت: این موضوع در کنار کاهش قیمت‌ها و افزایش واردات ورق‌های فولادی باعث شده تا کارخانجات در تأمین نقدینگی خود با مشکلات زیادی روبرو شوند.

وی با بیان اینکه علی رغم حجم صادرات افت قیمت محصولات فولادی در بازارهای صادراتی باعث شده تا واحدها نتوانند در این بخش نیز عملکرد مناسبی داشته باشند، افزود: تحریم‌ها نیز جابجایی پول را در فروش محصولات برای کارخانجات با مشکلاتی روبرو ساخته است. در کنار این امر رکود ساخت و ساز نیز باعث شده تا وضعیت واحدهای فولادی کشور هر روز وخیم‌تر شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های به‌عمل آمده هفته گذشته جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور و نمایندگان بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی به همراه معاونت معدنی وزارت صنعت برگزار شد و در آن پیشنهادات مختلفی برای بهبود وضعیت واحدهای فولادی کشور مطرح شد.

کرباسیان با اعلام اینکه تمام مشکلات واحدهای فولادی کشور در این جلسه به صورت جدی مورد ارزیابی قرار گرفت، تصریح کرد: پیشنهادات رفع مشکلات واحدهای فولادی با جمع‌بندی تقدیم معاون اول شده است و امیدواریم در هفته آینده روال اداری خود را طی و آن بخشی که نیازمند مصوبه دولت نباشد ابلاغ گردد.

وی گفت: در این بسته پیشنهادی، تعرفه فولاد، مسائل بانکی و تأمین نقدینگی واحدهای فولادی بررسی و حتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیشنهاد کرده در بودجه سال آینده حمایت بیشتری را در بخش فولاد داشته باشد.

مدیرعامل ایمیدرو در ادامه با بیان اینکه حتی پیشنهاد شده بسته‌ای همانند خرید خودرو با سیاست‌های تشویقی دولت برای تحریک تقاضا در بخش فولاد نیز انجام شود، گفت: در بخش حقوق دولتی و حق انتفاع نیز قرار شده دولت حمایت‌های لازم را از صنعت فولادداشته باشد همچنین در مورد تثبیت نرخ گاز نیز پیشنهادهایی شده است.

کرباسیان تصریح کرد: در بسته صادراتی نیز یک مشکل قدیمی هست که مواردی در بسته پیشنهادی وزارت صنعت برای حل مشکلات صنعت فولاد مطرح شده است.

 

About مدیر

Check Also

غلتک های کامپوزیتی جایگزینی برای غلتک های چدنی

مارال ساربان زاده، مهندس پروژه های نورد شرکت تیتان در مقاله ای  غلتک های کامپوزیتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *