صفحه اصلی / اخبار / سهم ایران از تولید جهانی فولاد به سه درصد می رسد

سهم ایران از تولید جهانی فولاد به سه درصد می رسد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛سرقینی امروز در آغاز سمپوزیوم فولاد ایران در تبریز افزود: هم اکنون در ایران سالانه حدود ۱۸ میلیون تن و در جهان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تن فولاد تولید می شود که سهم ایران بیش از یک درصد تولید جهانی است.
وی افزود: برنامه وزارتخانه رسیدن ظرفیت تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن  در سال ۱۴۰۴ معادل سه درصد سهم تولید آن در دنیاست.
وی سهم کنونی ایران از تولید جهانی فولاد را برازنده کشورمان ندانست و گفت: ایران هم اکنون در رتبه ۱۴ جهانی تولید فولاد قرار دارد.
سرقینی با اشاره به کیفیت فولاد ایران گفت: امسال  ۵ و نیم میلیون تن از ۱۸ و نیم میلیون تن فولاد تولیدی در کشور صادر میشود که یک میلیون تن آن به کشورهای اروپایی صورت میگیرد.
معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت حجم تجارت جهانی فولاد را هزار میلیارد دلار اعلام کرد.
دبیر اجرایی این سمپوزیوم نیز گفت: هدف از برگزاری این سمپوزیوم ارائه راهکارها و تکنولوژی های نوین و مدرن برای ارتقای صنعت فولاد به مدیران، دست اندرکاران و تصمیم گیران ارشد است.
مهدی نیا افزود:در این سمپوزیوم ۷۰ شرکت خارجی و ۱۵۷ شرکت بزرگ فولادی دعوت شده اند و ۱۰۳ مقاله ی علمی و تخصصی در دو روز ارائه خواهد شد.
وی همچنین گفت: همزمان با این همایش علمی، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای صنعتی و پژوهشی  صنعت فولاد و دیگر صنایع مرتبط در نمایشگاه بین المللی تبریزتشکیل شده است.

About مدیر

Check Also

غلتک های کامپوزیتی جایگزینی برای غلتک های چدنی

مارال ساربان زاده، مهندس پروژه های نورد شرکت تیتان در مقاله ای  غلتک های کامپوزیتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *