صفحه اصلی / مقالات / بهره وری / قاتلان انگیزه کارکنانتان را بشناسید…

قاتلان انگیزه کارکنانتان را بشناسید…

اگر می‌خواهید محیطی را برای کارکنانتان فراهم کنید که در آن بتوانند شکوفا شوند، محیط کار خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید این قاتلان انگیزه در آن حضور ندارند.

۱. افراد سمی

افراد سمی جوی منفی می‌گسترانند و مانع از شکل‌گیری فضایی مثبت می‌شوند. بگذارید آن‌ها خانه‌ای جدید برای خود پیدا کنند – یا اگر چنین چیزی ممکن نیست مطمئن شوید سیاست‌ها و نظارت‌هایی برای حداقل کردن آسیب‌های آن‌ها وجود داشته باشد.

۲. فقدان توسعه حرفه‌ای
کارکنانتان باید احساس کنند که در مسیر شغلی خود چیزی یاد می گیرند و رشد می کنند، چرا که بدون آن، محیط کار ایستا و ملال‌انگیز می شود.

۳. نبود چشم‌انداز
وجود چشم اندازی واضح، جهت ها را مشخص می کند و باعث م یشود که افراد بدانند روی چه چیزی باید تمرکز کنند. نبود آن باعث می شود که حتی بهترین کارکنان، اثربخشی کمتری داشته باشند زیرا اگر درکی از تصویر کلی نداشته باشند، رشد و ترقی دشوار خواهد بود.

۴. اتلاف وقت
از برگزاری جلسات بیهوده و پی در پی اجتناب کنید زیرا در غیر این صورت احتمال آن زیاد است که کارکنانتان به‌شدت احساس درماندگی کنند. با ارزش قائل شدن برای وقت افراد نشان دهید که برای خود آن‌ها ارزش قائل هستید.

۵. ارتباطات ناکافی
ارتباطات را در حد معمول – نه زیاد و نه کم- در میان کارکنانتان مدیریت کنید. وقتی ارتباطات ضعیف است، افراد نیمی از وقت خود را صرف حدس و گمان می‌کنند، امور حیاتی نادیده گرفته می‌شوند، کارهای غیرضروری چندین بار تکرار می‌شوند، اطلاعات منتقل نمی‌شود و شایعاتی ویرانگر شکل می‌گیرند. همه از یک جریان شفاف ارتباطات فایده می‌برند.

۶. مدیریت عمودی
موقعیتی را تصور کنید که در آن به شما گفته‌اند «سکوت کن و چیزی را که من می‌گویم انجام بده»، برایتان قابل‌درک است که چقدر دشوار است در چنین موقعیتی کاری بیشتر از حداقل توانتان انجام دهید. هرچقدر همکاری بیشتر باشد، افراد بیشتر خود را سهیم می‌دانند و انگیزش بیشتر می‌شود.

۷. عدم قدردانی
زمانی که سخت‌کوشی یا نتایج فوق‌العاده ارج نهاده نشوند، زمانی که حتی تشکرهای روزمره ابراز نشوند، افراد رفته‌رفته بی‌انگیزه و بی‌تفاوت می‌شوند. شما می‌توانید بدون صرف حتی یک ریال به کارکنانتان پاداش دهید؛ این می‌تواند به‌سادگی گفتن یک «متشکرم» باشد.

۸. رهبری بد
رهبری اثربخش باشید، رهبران بد به همه اعضای تیمشان و کل سازمانشان آسیب می‌رسانند. حتی بهترین کارکنان برای پیشرفت به رهبری اثربخش نیاز دارند. با ارتقاء مهارت‌های رهبری خودتان شروع کنید، سپس برای همه سطوح بهترین رهبران را استخدام کنید و پرورش دهید. این بهترین کاری است که می‌توانید برای بهبود محیط کارتان برای همه انجام دهید.
اگر هر یک از این قاتلان کشنده را در محیط کارتان دیدید، این به شما بستگی دارد که هر کاری را که در توانتان است انجام دهید تا به جزئی از راه‌حل تبدیل شوید. به خاطر داشته باشید، افراد فوق‌العاده مدت‌زمان زیادی را در محیط‌های کاری بد نمی‌مانند.

 

About مدیر

Check Also

مقدمه ای بر ریخته گری گریز از مرکز

در ریخته گری گریز از مرکز، برای پر کردن قالب، علاوه بر نیروی ثقل از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *