صفحه اصلی / اخبار / متال اکسپرت به ایران می آید

متال اکسپرت به ایران می آید

Takhtal

این موسسه که در زمینه های برگزاری کنفرانس های تخصصی بین المللی در بخش فولاد فعال است دومین کنفرانس واردات شمش فولاد MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) را در ۱۳ آوریل ۲۰۱۶ (۲۵ فروردین ۹۵) در دبی برگزار می کند. با پیگیری های مستمر جعفری طهرانی، موسسه متال اکسپرت قبول و تایید کرده است تا سومین کنفرانس چشم انداز فولاد ایران را در ۲۵ می ۲۰۱۶ (۵ خرداد ۹۵) بجای استامبول در تهران برگزار کند.

گفتنی است در هر دو این کنفرانس ها کیوان جعفری طهرانی، مدیر امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران و مشاور بین الملل خانه اقتصاد به عنوان سخنران اصلی حضور خواهد داشت و معدن۲۴ پوشش کامل خبری خواهد داد.

دومین کنفرانس واردات بیلت منا که امسال در دبی برگزار می شود سال ۲۰۱۵ نیز در همین شهر برگزار شده بود.

جعفری طهرانی در این کنفرانس پیرامون خودکفایی سنگ آهن به عنوان مزیتی برای صادرکنندگان فولاد ایران سخنرانی خواهد داشت.

سایر رئوس مطالبی که جعفری طهرانی در کنفرانس دبی سخنرانی به آن خواهد پرداخت شامل پیش بینی بازار سنگ آهن در سال ۲۰۱۶، با وجود رقابت شدید استرالیا و برزیل در بازار سنگ آهن جهانی، ایران چه برنامه ایی در جهت ادامه صادرات این ماده معدنی دارد؟، برداشته شدن تحریم ها و تاثیر آن بر صنایع سنگ آهن ایران و نگاه صادراتی سنگ آهن ایران به بازار خاورمیانه و شمال آفریقا می شود.

وی درخصوص خودکفایی ایران در واردات گندوله با افزایش تولید داخلی در سال ۲۰۱۶، نگاهی گذرا به مقادیر تولید ، واردات و مصرف سنگ آهن در کشورهای همسایه ایران، برنامه تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۶، پیش بینی زمان توسعه بازار مسکن ایران به عنوان قوه محرکه افزایش مصرف داخلی فولاد و برنامه کلی صادرات فولاد ایران در سال ۲۰۱۶ نیز صحبت خواهد کرد.

در این کنفرانس همچنین درخصوص روند اخیر و چشم انداز کوتاه مدت بازار فولاد آفریقای شمالی و بازار محصولات طویل در این کشورها صحبت خواهد شد.

توسعه اقتصادی در منظقه منا و تاثیر آن بر صنعت فولاد، چگونگی تکامل مصرف محصولات طویل در سال های اخیر، چشم انداز کوتاه مدت تقاضای میلگرد و نیز برنامه های توسعه تحت تاثیر واردات گسترده محصولات نهایی و نیمه نهایی فولاد از دیگر مباحثی است که در این کنفرانس به آن پرداخته خواهد شد.

در سومین کنفرانس چشم انداز فولاد ایران نیز پیرامون موضوعات بازار فولاد ایران تبادل نظر خواهد شد و امکان مذاکره در این خصوص با سایر فعالان حوزه فولاد فراهم می شود.

دو دوره قبل این کنفرانس در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به ترتیب در شهر باکو-آذربایجان و شهر استامبول-ترکیه برگزار شده است.

 

About مدیر

Check Also

غلتک های کامپوزیتی جایگزینی برای غلتک های چدنی

مارال ساربان زاده، مهندس پروژه های نورد شرکت تیتان در مقاله ای  غلتک های کامپوزیتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *