صفحه اصلی / اخبار / محدودیت صادرات فولاد در سال ۹۹ به واحدهای فولادی ابلاغ شد معاون صنایع معدنی وزارت صنعت طی نامه‌ای به شرکت‌های فولادی محدودیت صادرات آن‌ها در سال ۹۹ را مشخص کرد. بر اساس ابلاغیه منتشر شده فولادسازان مجاز به صادرات ۲۵ درصد از محصولات خود هستند.

محدودیت صادرات فولاد در سال ۹۹ به واحدهای فولادی ابلاغ شد معاون صنایع معدنی وزارت صنعت طی نامه‌ای به شرکت‌های فولادی محدودیت صادرات آن‌ها در سال ۹۹ را مشخص کرد. بر اساس ابلاغیه منتشر شده فولادسازان مجاز به صادرات ۲۵ درصد از محصولات خود هستند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، داریوش اسماعیلی طی نامه ای به شرکت های تولیدکننده میلگرد و تیرآهن، دستور داد فقط می توانند ۲۵ درصد تولیدات را صادر کنند.

بر این اساس، صادرات فولاد باید در سال جاری کاهش یابد. این در حالی است که به دلیل رکود در صنعت ساختمان، مصرف داخلی مقاطع طویل فولادی نیز کاهش یافته و در سال جهش تولید به صادرات بیشتری نیاز است.

بر اساس این گزارش، این دستور در حالی به واحدهای تولیدی ابلاغ شده که در سال ۹۸ مصرف ظاهری میلگردکاهش دو درصدی داشته و با بحران کرونا، پیش‌بینی می‌شود نسبت به سال گذشته کاهش بیشتری نیز تجربه کند.طبق برنامه تولید، قرار است تولید فولاد در سال جاری با ۱۱ درصد افزایش از ۲۷ میلیون به ۳۰ میلیون تن برسد که در صورت کاهش صادرات، نه تنها افزایش تولید رقم نخواهد خورد بلکه برای نخستین بار طی سالیان اخیر کاهش خواهد یافت.

About مدیر

Check Also

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت: قیمت محصولات فولادی در سال آینده کاهش می‌یابد

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، ضمن اشاره به اینکه قیمت محصولات فولادی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *