صفحه اصلی / اخبار / نگاهی کوتاه به بازار های قراضه , بیلت و میلگرد

نگاهی کوتاه به بازار های قراضه , بیلت و میلگرد

قراضه صادراتی سی آی اس رو به بالا
روزهای اخیر قراضه صادراتی سی آی اس رو به بهبود بوده است. بازار داخلی میلگرد ترکیه وضعیت مطلوبی دارد از این رو خریداران قراضه افزایش قیمت را به راحتی پذیرفته اند. قراضه آ۳ سی آی اس ۱۹۹ دلار هر تن سی اف آر ترکیه شده در حالی که هفته قبل ۱۸۵ تا ۱۹۰ دلار هر تن سی اف آر بود.

در خاور دور نیز قراضه آ۳ روسیه ۱۵۳ دلار هر تن سی اف آر کره جنوبی می باشد که معادل ۱۳۰ تا ۱۳۵ دلار هر تن فوب است.

بازار بیلت سی آی اس در رونق
متوسط قیمت بیلت صادراتی دریای سیاه ۳ دلار بالا رفته به ۲۷۳ دلار هر تن فوب رسید و چندین معامله در ۲۷۲ تا ۲۷۳ دلار هر تن فوب ثبت شده است. پیشنهادها نیز تا ۲۸۰ دلار هر تن فوب بود.

بیلت چین ۲۶۰ تا ۲۶۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه شنیده شده ولی عرضه کم است. ازاین رو شاید خرید از سی آی اس افزایش یابد.

کسی حاضر نیست بیلت سی آی اس را در ۲۸۰  دلار هر تن فوب بخرد و فعالان بازار قیمت رایج بازار را ۲۷۳ دلار هر تن فوب می دانند. این هفته نیز افزایش فشارها برای رشد قیمت ادامه خواهد داشت.

بازار میلگرد ترکیه در رونق
پس از چند مرحله افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه، فولادسازان روزهای اخیر تصمیم گرفته اند افزایش قیمت های قبلی را به ثبات برسانند. در این بین رشد قیمت قراضه وارداتی به تلاش آن ها برای ثابت نگه داشتن قیمت کمک کرده است. چون فروش ها افزایش نیافته قیمت پیشنهادی میلگرد ۳۵۴ تا ۳۶۸ دلار هر تن درب کارخانه و نسبت به هفته قبل در ثبات بوده است. البته برخی عرضه کننده ها سعی کردند قیمت را بالاتر ببرند و ۵ تا ۶ دلار رشد قیمت داشتند. در این بین خریدارها سعی دارند مقاومت کنند و رشد قیمت را نپذیرند.

در بازار داخلی مفتول قیمت تا ۵ دلار رشد داشته به ۳۶۰ تا ۳۷۵ دلار هر تن درب کارخانه رسیده است و میزان تقاضا در حد متوسط است. پیش بینی شده روزهای آتی بازار مقاطع ترکیه در ثبات نسبی باشد.

About مدیر

Check Also

غلتک های کامپوزیتی جایگزینی برای غلتک های چدنی

مارال ساربان زاده، مهندس پروژه های نورد شرکت تیتان در مقاله ای  غلتک های کامپوزیتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *